Blog

Rozvoj čtenářské gramotnosti ve volnočasových aktivitách

Jakou roli hraje v dnešní době čtení a jaký dopad může mít nedostatek čtenářské gramotnosti v rozvoji dětí a dospělých? Jelikož čtení významně souvisí s osobnostně sociálním rozvojem, věnujeme se jí i my, protože nás prostě „Baví číst a hýbat světem“.

Číst více

Vítejte v ráji volnočasových aktivit v samotném srdci Vysočiny

Pobyt na Vysočině se stává čím dál žádanější. Díky krásné přírodě, velké nabídce zábavních parků, kulturních akcí i dostupnému bydlení může být ideálním místem pro tábory, školy a školky v přírodě, adaptační kurzy, výlety apod. Užijte si malou exkurzi na Vysočinu i vy...

Číst více

Osobnostně sociální rozvoj dětí z pohledu zážitkové pedagogiky

Využití zážitkové pedagogiky pro osobnostně sociální rozvoj dětí (rozdělení kompetencí, témat i metod) prostřednictvím vedených reflexí. Jak využít zážitkové programy na táborech a pobytech pro děti a spojit tak zábavu se strategiemi v budoucnosti.

Číst více

Mentoringové dobrovolnické projekty

Mentoringové dobrovolnické projekty jako prostor pro osobnostní rozvoj dětí a mládeže i dobrovolníka samotného prostřednictvím vytvoření vzájemného vztahu.

Číst více

Školy v přírodě

Plánování školy v přírodě může být složité, a proto se nechejte inspirovat tipy, vytvořte si vlastní to-do list a nebo se inspirujte jinými organizacemi.

Číst více